Kontakta Kultur & Fritid

 

 

 

 

 

 

 

 

Kultur- och fritidschef

Jan Carlson
044-775 63 29
Jan.Carlson@ostragoinge.se

 

Kultur

Kultursekreterare
Helena Zeberg
044-775 63 28
Helena.Zeberg@ostragoinge.se

 

Fritid

Fritids- och föreningssamordnare
Therese Svensson Collin
044-775 60 63

Therese.Svenssoncollin@ostragoinge.se

Bokning av kommunens sporthallar, gymnastiksalar och båtplatser
Kundtjänst
044-775 60 00
Fritid@ostragoinge.se

 

 

Bibliotek

Biblioteket@ostragoinge.se


Biblioteks- och kultursamordnare
Ingrid Mauritzon-Olsson
044-775 61 42
Ingrid.Mauritzon-Olsson@ostragoinge.se


Bibliotekarie
Hans Kristian Durán
044-775 61 41
Hanskristian.Duran.Pehrsson@ostragoinge.se


Bibliotekskanslist, krav
Therese Nilsson
044-775 61 40
Therese.m.Nilsson@ostragoinge.se

Ingela Winther
Ingela.Winther@ostragoinge.se


Bibliotekarie, Glimåkra och Hanaskog

Jennie Marie Stridsberg
044-775 61 70  Glimåkra*
044-775 61 50  Hanaskog*
Jenniemarie.Stridsberg@ostragoinge.se

Bibliotekarie, Knislinge
Charlotte Johansen
044-775 63 27*
Charlotte.Johansen@ostragoinge.se

Bibliotekarie, Sibbhult
Tina Andersson
044-775 64 25*
Tina.Andersson@ostragoinge.se

Biblioteksassistent
Maha Afandy
044-775 61 40
Maha.Afandy@ostragoinge.se

* under bibliotekets öppettider


 

 

Hittade du inte vad du sökte?