Kontakta Kultur & Fritid

 

 

 

 

 

 

 

 

Kultur- och fritidschef

Jan Carlson
044-775 63 29
jan.carlson@ostragoinge.se

 

Kultur

Kulturansvarig
Helena Zeberg
044-775 63 28
Helena.Zeberg@ostragoinge.se

 

Fritid

Fritidsansvarig
Therese Svensson Collin
044-775 60 63
therese.svenssoncollin@ostragoinge.se

Bokning av kommunens sporthallar, gymnastiksalar och båtplatser
Kundtjänst
044-775 60 00
kundtjanst@ostragoinge.se

 

 

Bibliotek

biblioteket@ostragoinge.se


Biblioteksansvarig, systemansvar, barn och unga
Ingrid Mauritzon-Olsson
044-775 61 42
ingrid.mauritzon-olsson@ostragoinge.se

Bibliotekarie
Kristian Pehrsson
kristian.pehrsson@ostragoinge.se

Biblioteksassistent
Sura Mashat
044-775 61 40
sura.mashat@ostragoinge.se

Bibliotekspraktikant
Shaza Salama
044-775 61 40
shaza.salama@ostragoinge.se

Bibliotekskanslist, krav
Ingela Winther
044-775 61 40
ingela.winther@ostragoinge.se

Bibliotekarie, Glimåkra och Hanaskog
Jennie Marie Stridsberg
044-775 61 70  Glimåkra*
044-775 61 50  Hanaskog*
jennie.marie.stridsberg@ostragoinge.se

Bibliotekarie, Knislinge
Jonas Larsson
044-775 63 27*
jonas.larsson@ostragoinge.se 

Bibliotekarie, Sibbhult
Tina Andersson
044-775 64 25*
tina.andersson@ostragoinge.se

Ursula Rasmusson Wright
044-775 64 25*
ursula.rasmusson-wright@ostragoinge.se

* under bibliotekets öppettider


 

 

Hittade du inte vad du sökte?