Kontakta oss

VERKSAMHETSOMRÅDE Familj & utbildning samt Inflyttning och arbete

 
Öppettider
måndag-fredag kl. 8.00-16.30

Telefon: 044-775 60 00

Besöksadress
Kommunhuset
Storgatan 4
289 41 Broby

kommun@ostragoinge.se

Socialjour

Efter kontorstid kan du vända dig till socialjouren när det gäller akuta situationer som inte kan vänta till nästkommande arbetsdag. Telefon 044-775 78 78

Enhetschef Individ- och familjeomsorgen
Mirjam Englund
044-775 60 33
mirjam.englund@ostragoinge.se

Biträdande enhetschef Individ- och familjeomsorgen
Camilla Windeborn
044-775 60 29
camilla.windeborn@ostragoinge.se

Enhetschef Enheten för Ekonomiskt bistånd
Agneta Sunesson
044-775 61 78
agneta.sunesson@ostragoinge.se

Socialadministratör
Rebecca Klintefors
044-775 60 32
rebecca.klintefors@ostragoinge.se

Socialadministratör
Katrin Arnesson
044-775 62 85
katrin.arnesson@ostragoinge.se

Socialadministratör Ekonomiskt bistånd
Gretel Johnsson
044-775 60 72
gretel.johnsson@ostragoinge.se


Enhetschef resursenheten, Kompassen, Nakterhuset, Boendestöd.
Pernilla Hallberg
044-775 62 50
pernilla.hallberg@ostragoinge.se

Integrationshandläggare (föräldraledig)
Sandra Lennartsson
044-775 63 73
sandra.lennartsson@ostragoinge.se

Integrationshandläggare
Frida Olsson
044-775 62 73
fridacharlotta.olsson@ostragoinge.se

 

BUDGETRÅDGIVNING

Budgetrådgivare
Irene Munkhagen                        Karin Bertilsson
0451-26 87 14                             0451-26 88 84

budgetradgivningen@hassleholm.se

Besöksadress                           Postadress
.                                                  Budgetrådgivningen
Löjtnant Granlunds väg nr 6       Socialförvaltningen 
Hässleholm                                 281 80 Hässleholm

 

Individ- och Familjesupporten >>

Familjebehandlare
Petra Lundqvist
044-775 60 39
petra.lundqvist@ostragoinge.se

Familjebehandlare
Ing-Marie Ivarsson
044-775 61 75
ing-marie.ivarsson@ostragoinge.se

Familjebehandlare
Annelie Gullberg
044-775 60 56
annelie.gullberg@ostragoinge.se

Familjebehandlare
Helen Davidsen
044-775 61 82
helen.davidsen@ostragoinge.se

Fältassistent
Annika Nilsson
044-775 63 70
annika.nilsson@ostragoinge.se

Fältassistent
Henrik Sävström
044-775 60 38
henrik.savstrom@ostragoinge.se

Fältassistent
Camilla Leo Malmberg
044-775 62 71
camilla.leo-malmberg@ostragoinge.se

Tf. Enhetschef. Individ- och familjesupporten
Ulla Wram
044-775 65 10
ulla.wram@ostragoinge.se

Fältassistent
Malin Eriksson
Föräldraledig

 

ÖVRIGA KONTAKTER

Verksamhetsområdeschef Familj och Utbildning
Ulla Wram
044-775 65 10
ulla.wram@ostragoinge.se 

Verksamhetsområdeschef Inflyttning och Arbete
Cecilia Flood
044-775 65 14
cecilia.flood@ostragoinge.se  

Personligt ombud
Gunilla Bergklint
0705-107 179
gunilla.bergklint@po-skane.org

Överförmyndare
Lars-Stellan Jönsson (nås via överförmyndarhandläggare)
overformyndaren@ostragoinge.se

Biträdande Överförmyndare
Ida Bertsdotter
overformyndaren@ostragoinge.se

Telefon: 044-775 60 78
Postadress: Överförmyndaren i Osby kommun och Östra Göinge kommun, 283 80 Osby
Besöksadress: Västra Storgatan 35, Osby (endast förbokade besök). Via förbokning kan möten hållas på kommunhuset i Broby.


 

 

Hittade du inte vad du sökte?