Kontakta oss

VERKSAMHETSOMRÅDE Familj & utbildning

Verksamhetsområdeschef
Ulla Wram

044-775 65 10             ulla.wram@ostragoinge.se

Utvecklingsledare
Ulrika Olsson
044-775 61 02              ulrika.olsson@ostragoinge.se

Administratör/Skolskjutssamordnare
Karin Salomonsson
044-775 60 83            karin.salomonsson@ostragoinge.se

 

Öppettider
måndag-fredag kl. 8.00-16.30

Telefon: 044-775 60 00

Besöksadress
Kommunhuset
Storgatan 4
289 41 Broby

kommun@ostragoinge.se

Socialjour

Efter kontorstid kan du vända dig till socialjouren när det gäller akuta situationer som inte kan vänta till nästkommande arbetsdag. Telefon 044-775 78 78

Enhetschef Individ- och familjeomsorgen
Mirjam Englund
044-775 60 33
mirjam.englund@ostragoinge.se

Biträdande enhetschef Individ- och familjeomsorgen
Camilla Windeborn
044-775 60 29
camilla.windeborn@ostragoinge.se

Biträdande enhetschef Individ- och familjeomsorgen
Anette Johansson
044-775 63 78
anette.johansson@ostragoinge.se

Enhetschef Enheten för Ekonomiskt bistånd
Branislav Nikolic
044-775 61 78
branislav.nikolic@ostragoinge.se

Socialadministratör
Rebecca Klintefors (föräldraledig)
044-775 60 32
rebecca.klintefors@ostragoinge.se

Socialadministratör
Katrin Arnesson
044-775 62 85
katrin.arnesson@ostragoinge.se

Socialadministratör Ekonomiskt bistånd
Gretel Johnsson
044-775 60 72
gretel.johnsson@ostragoinge.se


Enhetschef resursenheten, Kompassen, Nakterhuset, Boendestöd.
Pernilla Hallberg
044-775 62 50
pernilla.hallberg@ostragoinge.se

Integrationshandläggare (föräldraledig)
Sandra Lennartsson
044-775 63 73
sandra.lennartsson@ostragoinge.se

Integrationsinformatör
Florence Svensson
044-775 61 99
florence.svensson@ostragoinge.se

Integrationshandläggare
Frida Olsson
044-775 62 73
fridacharlotta.olsson@ostragoinge.se

Projektassistent
Leticia Tusemererwa
044-775 62 92
leticia.tusemererwa@ostragoinge.se

Projektassistent
Hanan Bara
044-775 62 98
hanan.bara@ostragoinge.se

 

BUDGETRÅDGIVNING

Budgetrådgivare
Irene Munkhagen                        Karin Bertilsson
0451-26 87 14                             0451-26 88 84
budgetrådgivningen@hassleholm.se

Besöksadress                           Postadress
Socialförvaltningen                     Budgetrådgivningen
Löjtnant Granlunds väg nr 6       Box 174
281 31 Hässleholm                    281 22 Hässleholm

 

Individ och Familjesupporten

Familjebehandlare
Petra Lundqvist
044-775 60 39
petra.lundqvist@ostragoinge.se

Familjebehandlare
Ing-Marie Ivarsson
044-775 61 75
ing-marie.ivarsson@ostragoinge.se

Familjebehandlare
Annelie Gullberg
044-775 60 56
annelie.gullberg@ostragoinge.se

Familjebehandlare
Helen Davidsen
044-775 61 82
helen.davidsen@ostragoinge.se

Fältassistent
Annika Nilsson
044-775 63 70
annika.nilsson@ostragoinge.se

Fältassistent
Henrik Sävström
044-775 60 38
henrik.savstrom@ostragoinge.se

Fältassistent
Malin Eriksson
044-775 62 71
malin.eriksson1@ostragoinge.se

 

 

ÖVRIGA KONTAKTER

Personligt ombud
Gunilla Bergklint
0705-107 179
gunilla.bergklint@po-skane.org

Överförmyndare
Lars-Stellan Jönsson (nås via överförmyndarhandläggare)
overformyndaren@ostragoinge.se

Biträdande Överförmyndare
Ida Bertsdotter
overformyndaren@ostragoinge.se

Telefon: 044-775 60 78
Postadress: Överförmyndaren i Osby kommun och Östra Göinge kommun, 283 80 Osby
Besöksadress: Parkgatan 1 i Osby (via förbokning kan möten hållas på kommunhuset i Broby)


 

 

Hittade du inte vad du sökte?