Måltidsenhetens Ledning och organisation

De flesta som arbetar inom Måltidsenheten arbetar ute i våra restauranger inom förskola, skola och äldreomsorg. Utöver detta har vi enhetschef, måltidsutvecklare och förste kockar som tillsammans bildar måltidsenhetens ledningsgrupp. Måltidsenheten tillhör kommunens Serviceavdelning inom verksamhetsområde Samhällsutveckling.

Ledning

Ledningsgruppens uppdrag är att leda Måltidsenheten, arbeta med utveckling och planering.

Verksamhetsområden

Alla våra kök och restauranger är uppdelade i tre olika verksamhetsområden där varje område har en arbetsledare som arbetar som förste kockar. I köken jobbar förste kockar, kockar och köksbiträden.

 

Organisationsschema

Måltidsenhetens organisationsschema

 

 

Kontakta måltidsenheten

Central administration måltider

Enhetschef måltid Måltidsutvecklare
Jenny Skagerholm
044-775 61 80
jenny.skagerholm@ostragoinge.se
Malin Andersson
044-775 60 80
malin.g.andersson@ostragoinge.se
Kock
Bitte Zebbesson
044-775 66 21
Bitte.zebbesson@ostragoinge.se

 

 

 

 

 

 

 

Tillagningskök

Lindgårdens kök
1:e kock
Åsa E Olsson
044-775 65 52
direktnr kök: 044-775 61 55
Asa.ekstromolsson@ostragoinge.se
Prästavångskolans kök
Kock
Ulrika Nilsson 044- 775 61 24
Ulrika.nilsson@ostragoinge.se
Snapphaneskolans kök
1:e kock
Josefin Johnsson
044-775 66 23
direktnr kök: 044-775 65 21
Josefin.johnsson@ostragoinge.se
GUC (Göinge utbildningscenter) kök
1:e kock
Emelie Torndahl
044-775 66 22
direktnr kök: 044- 775 64 05
Emelie.torndahl@ostragoinge.se
Västerskolans kök
Kock
Ann-Charlotte Persson
044-775 63 88
Ann-charlotte.persson@ostragoinge.se
Agnebergs förskola kök
Kock
Cherie Gotthardsson
044-775 65 57
Cherie.gotthardsson@ostragoinge.se
Lille Mats förskola kök
Kock
Emelie Nilsson
044-775 61 73
Emelie.nilsson1@ostragoinge.se
Ekebackens förskola kök
Kock
Helen Edvinsson
044-775 64 98
Helen.edvinsson@ostragoinge.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mottagnings- och serveringskök

Glimåkraskolans kök
Kock
Sofia Wennberg
044-775 63 32
Sofia.wennberg@ostragoinge.se
Kviingeskolans kök
Kock
Marie Jonsson
044-775 63 98
Marie.jonsson@ostragoinge.se
Trollbäckens förskola kök
Kock
Veronica Nilsson
044-775 63 42
Veronica.nilsson@ostragoinge.se
Magnolians förskola kök
Kock
Annika Tellström
044-775 66 25
Annika.tellstrom@ostragoinge.se
Solhällans förskola kök
Köksbiträde
Erika Bertilsson
044-775 66 26
Erika.bertilsson@ostragoinge.se
Smultronställets förskola kök
Kock
Katja Välitalo
044-775 66 24
Katja.valitalo@ostragoinge.se
Smedjebackens förskola kök
Köksbiträde
Jennie Bengtsson
044-775 62 32
Jennie.bengtsson@ostragoinge.se
Näckrosens förskola kök
Kock
Nadja Sunesson
044-775 62 16
Nadja.sunesson@ostragoinge.se
Möllarps förskola kök
Kock
Anette Bodeland
044-440 07
Anette.Bodeland@ostragoinge.se

 


 

 

Hittade du inte vad du sökte?