Kontakt

Ledning

Therese Lindecrantz – Rektor – GyVux/GrundVux/SFI  – 044-775 64 06
Louise Wendel – Rektor – IM/YrkesVux/LärVux – 044-775 64 20
Andreas Hügard – Utbildningskoordinator  – 044-775 64 31
Cecilia Flood – Verksamhetsområdeschef Inflyttning och arbete – 044-775 60 14

Expedition/Sjukanmälan Sibbhult

Växel / Expedition – 044-775 64 00
Sjukanmälan 044-775 64 00
Sjukanmälan är öppen mellan 08.00-09.00.
Man skicka SMS till 070-953 64 00. Om du måste lämna skolan under dagen, meddela lärare/mentor eller expeditionen. Eleven ansvarar själv för att ta reda på vad den missat under frånvaron.

Expedition/Sjukanmälan Hanaskog

Växel / Expedition – 044-775 64 40
Sjukanmälan 044-775 64 40
Sjukanmälan är öppen mellan 08.00-09.00.
Innan 8.00 kan sjukanmälan talas in på telefonsvarare (säg namn och klass TYDLIGT), alternativt kan man skicka SMS till 070-953 64 40. Om du måste lämna skolan under dagen, meddela lärare/mentor eller expeditionen. Eleven ansvarar själv för att ta reda på vad den missat under frånvaron.

Elevhälsoteam

Louise Wendel – Rektor– 044-775 64 20
Agneta HolmerSpecialpedagog – 044-775 64 02
Helen Svensson – Skolkurator – 044-775 63 56
Ann-Mari Karlsson – Studie- och yrkesvägledare – 044-775 64 12

Studie- och yrkesvägledare

Caroline Österberg (Yrkesvux, Lärvux) – 044-775 64 01
Therese Axelsson
(Grundläggande och gymnasial utbildning)  – 044-775 64 44
Ann-Mari Karlsson (Projektledare för IMProve) – 044-775 64 12
Madelen Nilsson (IM) – 044-775 64 04
Mattias Edeslätt (SFI) – 044-775 64 14

Skolsköterska

Veronica Hoff – 044-775 61 92

BIBLIOTEK

Sibbhults Bibliotek – 044-775 64 25

 


Personallista

Källgatan – Im – Yrkesvux – Lärvux

Louise Wendel Rektor 044-775 64 20 louise.wendel@ostragoinge.se
Osama Al Akhras Lärarassistent GyVux/GrundVux 044-775 64 00 osama.alakhras@sotragoinge.se
Waseem Alcharbaty Lärare – Eng 044-775 64 15 waseem.alcharbaty@ostragoinge.se
Petra Allsten Lärare – Sv 044-775 64 27 petra.allsten@ostragoinge.se
Patrik Dammdal Lärare – Industri 044-775 64 13 patrik.dammdal@ostragoinge.se
Mikael Djurberg Vaktmästare 044-775 64 37
Jimmy Ek IT-administratör 044-775 64 49 jimmy.ek@ostragoinge.se
Joakim Ekelund APL-samordnare 044-775 64 03 joakim.ekelund@ostragoinge.se
Annika Emilsson Lärare – Sv 044-775 64 27 annika.emilsson@ostragoinge.se
Maria Exintaris Lärare – Eng/SO/Ma 044-775 64 15 maria.exintaris@ostragoinge.se
Johan Falk Lärare – So 044-775 64 43 johan.falk@ostragoinge.se
Carl-Fredrik Geijer Lärare – So 044-775 64 43 carl-fredrik.geijer@ostragoinge.se
Monica Geraldsson Speciallärare – LärVux 044-775 64 23 monica.geraldsson@ostragoinge.se
Agneta Holmer Specialpedagog 044-775 64 02 agneta.holmer@ostragoinge.se
Anna Hjalmarsson Behandlingspedagog 044-775 64 07 anna.hjalmarsson@ostragoinge.se
Andreas Hügard Utbildningskoordinator 044-775 64 31 andreas.hugard@ostragoinge.se
Pia Johansson Lokalvårdare 044-775 64 19 pia.johansson@ostragoinge.se
Ann-Mari Karlsson SYV – IMProve 044-775 64 12 ann-mari.karlsson@ostragoinge.se
Magnus Karlsson Lärare – So/Ma 044-775 64 43 magnus.karlsson@ostragoinge.se
Stig Karlsson Lärare – Handel 044-775 64 38 stig.karlsson@ostragoinge.se
Brita Lindhe Lärare – Vård 044-775 64 33 brita.lindhe@ostragoinge.se
Sven-Anders Mankel Huvudskyddsombud 044-775 64 22 sven-anders.mankel@ostragoinge.se
Kai Marklin Lärare – Sten kai@sten.se
Rolf Milvén Lärare – Vård/Idrott 0708-414 111 rolf.milven@ostragoinge.se
Anne Nilsson Speciallärare 044-775 64 34 anne.nilsson1@ostragoinge.se
Madelen Nilsson SYV – IM 044-775 64 04 madelen.nilsson@ostragoinge.se
Susann Nilsson Lärare – Vård 044-775 64 32 susann.nilsson@ostragoinge.se
Elin Nyman Lärare – No/Ma 044-775 64 29 elin.nyman@ostragoinge.se
Camilla Odgaard Lärare – Bild 044-775 64 00 camilla.odgaard@ostragoinge.se
Mia Olofsson Lärare – Vård 044-775 64 45 mia.olofsson@ostragoinge.se
Rebecca Persson Lärare – No/Trädgprd 044-775 64 29 rebecca.persson@ostragoinge.se
Ingemar Rydström Lärare – Trädgård ingemar.rydström@ostragoinge.se
Bujar Sinani Socialpedagog 044-775 64 24 bujar.sinani@ostragoinge.se
Naser Shojaei Saeeni Lärare – Ma 044-775 64 29 naser.shojaeisaeeni@ostragoinge.se
Jens Sjölander Lärare – Industri 044-775 64 26 jens.sjolander@ostragoinge.se
Anny Strandh Lärare – Vård 044-775 64 17 anny.strandh@ostragoinge.se
Helen Svensson Skolkurator 044-775 63 56 helen.svensson@ostragoinge.se
Jeanette Svensson Lärare – Vård 044-775 64 00 jeanette.svensson@ostragoinge.se
Johan Svensson Socialpedagog 044-775 64 39 johan.svensson@ostragoinge.se
Thérèse Söderström Lärare – Re/Hi 044-775 64 43 therese.soderstrom@ostragoinge.se
Caroline Österberg SYV 044-775 64 01 caroline.osterberg@ostragoinge.se

Stengatan – Grundläggande Vux – Gymnasial Vux

Therese Lindecrantz Rektor 044-775 64 06 therese.lindecrantz@ostragoinge.se
Therese Axelsson SYV 044-775 64 44 therese.axelsson@ostragoinge.se
Inger Blomkvist Lärare – Sv 044-775 64 42 inger.blomkvist@ostragoinge.se
Patrick D’Hertefeldt Lärare – Sv 044-775 64 42 patrick.dhertefeldt@ostragoinge.se
Ada Fitzgerald Nilsson Lärare – Eng 044-775 64 08 ada.fitzgerald@ostragoinge.se
Dag Fransson Lärare – Eng 044-775 64 08 dag.fransson@ostragoinge.se
Lilija Jarmolkovic Administratör 044-775 64 46 lilija.jarmolkovic@ostragoinge.se
Jeanette Joelsson Lärare – Ma 044-775 64 08 jeanette.joelsson@ostragoinge.se
Torgny Johansson Lärare – Ma 044-775 64 08 torgny.johansson@ostragoinge.se
Jenny Nilsson Lärare – Sv 044-775 64 42 jenny.nilsson@ostragoinge.se
Christel Nyhlén Lärare – Sv/So 044-775 64 42 christel.nyhlen@ostragoinge.se
Göran Olsson Lärare – So 044-775 64 42 goran.olsson@ostragoinge.se
Magdalena Olsson Administratör 044-775 64 00 magdalena.olsson@ostragoinge.se
Pärnilla Persson Lärare – SFI/Vård 044-775 64 42 parnilla.persson@ostragoinge.se
Emine Stagova Lärare – En 044-775 64 42 emine.stagova@ostragoinge.se

Hanaskog – SFI

Therese Lindecrantz Rektor 044-775 64 06 therese.lindecrantz@ostragoinge.se
MiPark Andersson Lärare SFI A 044-775 64 21 mipark.andersson@ostragoinge.se
Fatema Dashan Lärare SFI A 044-775 64 35 fatema.dashan@ostragoinge.s
Paulina Ekelund Lärare SFI C 044-775 64 40 paulina.ekelund@ostragoinge.se
Mattias Edeslätt SYV 044-775 64 14 mattias.edeslatt@ostragoinge.se
Ingvar Hansson Lärare – SFI D 044-775 64 09 ingvar.hansson@ostragoinge.se
Per Johansson Lärare – SFI B 044-775 64 35 per.johansson@ostragoinge.se
Jennie Järletoft Administratör 044-775 64 40 jennie.jarletoft@ostragoinge.se
Fidra Kahraman Lärare – SFI B 044-775 64 35 fidra.kahraman@ostragoinge.se
Helena Lennartsson Lärare – SFI C/D 044-775 64 09 helena.lennartsson@ostragoinge.se
Yousuf Negash Språkstödjare 044-775 64 40 yousuf.negash@ostragoinge.se
Håkan Persson Lärare – SFI A 044-775 64 40 hakan.persson@ostragoinge.se
Camilla Renud-Svensson Lärare – SFI B 044-775 64 21 camilla.renud-svensson@ostragoinge.se
Jonas Sjöberg Lärare – SFI C 044-775 64 09 jonas.sjoberg@ostragoinge.se
Håkan Yaglikcilar Lärare/Samordnare 044-775 64 11 hakan.yaglikcilar@ostragoinge.se

Karta och platsinformation

Göinge Utbildningscenter ligger i Sibbhult i Östra Göinge kommun. Det är ca 3 mil till både Kristianstad och Hässleholm.

Göinge Utbildningscenter, Källgatan (Hitta hit)

Källgatan 12
289 72 Sibbhult

Göinge utbildningscenter, Stengatan (Hitta Hit)

Stengatan 3
289 71 Sibbhult

Göinge Utbildningscenter, Brobyvägen (Hitta hit)

Brobyvägen 3B
289 71 Sibbhult

Göinge Utbildningscenter, SFI Hanaskog (Hitta hit)

Badvägen 3
289 50 Hanaskog