Kontakt

Ledning

Krister Granlund Ramström Rektor 044-775 64 06
Andreas Hügard Verksamhetsutvecklare 044-775 64 31
Vakant Biträdande rektor 044-775 64 xx

 

Expedition

Växel/expedition 044-775 64 00

 

Studie- och yrkesvägledare

Selma Mesanovic Yrkesvux 044-775 64 01
Lena Sjöstrand Grundläggande och gymnasial utbildning 044-775 64 44
Rahma Ali IM 044-775 64 04
Mattias Edeslätt SFI 044-775 64 40
Caroline Österberg Föräldraledig

 

Elevhälsoteam IM

Agneta Holmer Specialpedagog 044-775 64 02
Helen Svensson Skolkurator 044-775 63 56
Veronica Hoff Skolsköterska 044-775 61 92
Anne Nilsson Speciallärare 044-775 64 34

 

Skolsköterska

Veronica Hoff 044-775 61 92

Öppen mottagning:
Måndag kl. 11:00 – 12:00
Onsdagar kl. 11:00 – 12:00

IT-pedagog

Madeleine Andersson 044-775 64 49

 

Central ledning

Cecilia Flood Verksamhetsområdeschef Utbildning och arbete 044-775 60 14
Daniel Albin Avdelningschef – Frivilliga skolformer 044-775 65 24

 

Personallista

Rahma Ali SYV- IM 044-775 64 04 rahma.ali@ostragoinge.se
Shaza Alsamman Lärarassistent 044-775 64 29 shaza.alsamman@ostragoinge.se
Fredrik Andersson Lärare – Industri 044-775 64 12 fredrik.andersson@ostragoinge.se
Madeleine Andersson IT-pedagog 044-775 64 49 madeleine.andersson@ostragoinge.se
Amro Assi Lärarassistent 044-775 64 07 amro.assi@ostragoinge.se
Therese Axelsson KAA 044-775 63 26 therese.axelsson@ostragoinge.se
Sandra Blixt Lärare – Vård 044-775 64 18 sandra.blixt@ostragoinge.se
Marie-Louise Claesson Lärare – Vård 044-775 64 45 marielouise.claesson@ostragoinge.se
Patrik Dammdal Lärare – Industri 044-775 64 13 patrik.dammdal@ostragoinge.se
Fatema Dashan Lärare – SFI A 044-775 64 09 fatema.dashan@ostragoinge.se
Mattias Edeslätt SYV – SFI 044-775 64 40 mattias.edeslätt@ostragoinge.se
Joakim Ekelund APL-samordnare 044-775 64 03 joakim.ekelund@ostragoinge.se
Annika Emilsson Lärare – Sv/SvA 044-775 64 33 annika.emilsson@ostragoinge.se
Johan Falk Lärare – So 044-775 64 29 johan.falk@ostragoinge.se
Ada Fitzgerald Nilsson Lärare – Eng 044-775 64 43 ada.fitzgerald@ostragoinge.se
Bitte Glantz Lärare – Estet 044-775 64 00 bitte.glantz@ostragoinge.se
Krister Granlund Ramström Rektor 044-775 64 06 krister.granlundramstrom@ostragoinge.se
Veronica Hoff Lärare – Vård/Skolsköterska 044-775 61 92 veronica.hoff@ostragoinge.se
Agneta Holmer Specialpedagog 044-775 64 02 agneta.holmer@ostragoinge.se
Andreas Hügard Verksamhetsutvecklare 044-775 64 31 andreas.hugard@ostragoinge.se
Anna Jiwestam Lärare – SFI B 044-775 64 00 anna.jiwestam@ostragoinge.se
Jeanette Joelsson Lärare – Ma 044-775 64 43 jeanette.joelsson@ostragoinge.se
Svenna Mankel Utbildare Truck och travers 044-775 64 22 svenna.mankel@ostragoinge.se
Kai Marklin Lärare – Sten/Industri 044-775 64 00 kai@sten.se
Lilija McConnery Administratör 044-775 64 46 lilija.mcconnery@ostragoinge.se
Selma Mesanovic SYV – Yrkesvux 044-775 64 01 selma.mesanovic@ostragoinge.se
Rolf Milvén Lärare – Vård/Idrott 0708-414 111 rolf.milven@ostragoinge.se
Yousuf Negash Språkstödjare 044-775 64 00 yousuf.negash@ostragoinge.se
Anne Nilsson Speciallärare 044-775 64 34 anne.nilsson1@ostragoinge.se
Jenny Nilsson Lärare – Sv 044-775 64 00 jenny.nilsson@ostragoinge.se
Susann Nilsson Lärare – Vård 044-775 64 32 susann.nilsson@ostragoinge.se
Christel Nyhlén Lärare – Sv/SO 044-775 64 00 christel.nyhlen@ostragoinge.se
Elin Nyman Lärare – NO/Ma 044-775 64 29 elin.nyman@ostragoinge.se
Göran Olsson Lärare – SO 044-775 64 43 goran.olsson@ostragoinge.se
Helen Olsson Lärare – Eng/Re 044-775 64 43 helen.olsson@ostragoinge.se
André Pamp Lärare – Trädgård 044-775 64 16 andre.pamp@ostragoinge.se
Pärnilla Persson Lärare – SFI D 044-775 64 00 parnilla.persson@ostragoinge.se
Rebecca Persson Lärare – NO 044-775 64 29 rebecca.persson@ostragoinge.se
Heidi Roskvist Quarton Lärare – SvA/YrkesSv 044-775 64 00 heidi.roskvistquarton@ostragoinge.se
Linda Roxhag Specialpedagog 044-775 64 51 linda.roxhag@ostragoinge.se
Jasna Sehic Lärare – NO 044-775 64 29 jasna.sehic@ostragoinge.se
Jonas Sjöberg Lärare – SFI C 044-775 64 00 jonas.sjoberg@ostragoinge.se
Lena Sjöstrand SYV – Grund- och Gyvux 044-775 64 44 lena.sjostrand@ostragoinge.se
Emine Stagova Lärare – Eng 044-775 64 43 emine.stagova@ostragoinge.se
Ljubica Stanisavljevic Lärare – Sv/SvA 044-775 64 27 ljubica.stanisavljevic@ostragoinge.se
Anny Strandh Lärare – Vård 044-775 64 17 anny.strandh@ostragoinge.se
Helen Svensson Skolkurator 044-775 63 56 helen.svensson@ostragoinge.se
Thérèse Söderström Lärare – Re/Hi 044-775 64 43 therese.soderstrom@ostragoinge.se
Håkan Yaglikcilar Lärare – SFI C 044-775 64 00 hakan.yaglikcilar@ostragoinge.se
Caroline Österberg SYV Föräldraledig
Stina Özgur Lärare – SFI B 044-775 64 00 stina.ozgur@ostragoinge.se

Karta och platsinformation

Göinge Utbildningscenter ligger i Sibbhult i Östra Göinge kommun. Det är ca 3 mil till både Kristianstad och Hässleholm.

Göinge utbildningscenter, Källgatan (Hitta hit)

Källgatan 12
289 72 Sibbhult

Göinge utbildningscenter, Tranan (Hitta hit)

Bygatan 5
280 63 Sibbhult