Kontakt

Ledning

Therese Lindecrantz – Rektor – GyVux/GrundVux/SFI  – 044-775 64 06
Ayad Abdullah – Tillförordnad rektor – Gy/Yrkvux 044-775 64 37
Andreas Hügard – Utbildningskoordinator – 044-775 64 31
Cecilia Flood – Verksamhetsområdeschef Utbildning och arbete – 044-775 60 14
Agneta Henriksson – Avdelningschef Arbetsliv och Stöd – 044-775 65 07

 

Expedition

Växel / Expedition Sibbhult Källgatan – 044-775 64 00
Expedition Sibbhult Stengatan – 044-775 64 46
Expedition Hanaskog Badvägen – 044 – 775 64 40

 

Elevhälsoteam

Ayad Abdullah  – Tf Rektor – 044-775 64 37
Agneta Holmer – Specialpedagog – 044-775 64 02
Helen Svensson – Skolkurator – 044-775 63 56
Veronica Hoff – Skolsköterska – 044-775 6192
Bujar Sinani – Socialpedagog – 044-775 64 24
Johan Berglin – Socialpedagog – 044-775 64 39
Anne Nilsson – Speciallärare – 044-775 654 34

Studie- och yrkesvägledare

Caroline Österberg(Yrkesvux, Lärvux) – 044-775 64 01
Therese Axelsson (Grundläggande och gymnasial utbildning) – 044-775 64 44
Jenny Torby (IM) – 044-775 64 04
Mattias Edeslätt (SFI) – 044-775 64 40

Skolsköterska

Veronica Hoff – 044-775 61 92

Öppen mottagning:
Måndag kl. 11:00 – 12:00
Tisdagar kl. 08:00 – 09:00

IT-Administratör

Jimmy Ek – 044-775 64 49

 

BIBLIOTEK

Sibbhults Bibliotek – 044-775 64 25

 


Personallista

Källgatan – IM – Yrkesvux – Lärvux

Ayad Abdullah Tillförordnad rektor 044-775 64 37 ayad.abdullah@ostragoinge.se
Waseem Alcharbaty Lärare – Eng 044-775 64 15 waseem.alcharbaty@ostragoinge.se
Petra Allsten Lärare – Sv 044-775 64 27 petra.allsten@ostragoinge.se
Amro Assi APL-samordnare 044-775 64 07 amro.assi@ostragoinge.se
Johan Berglin Socialpedagog 044-775 64 39 johan.berglin@ostragoinge.se
Sandra Blixt Lärare – Vård 044-775 64 18 sandra.blixt@ostragoinge.se
Marie-Louise Claesson Lärare – Vård 044-775 64 00 marielouise.claesson@ostragoinge.se
Patrik Dammdal Lärare – Industri 044-775 64 13 patrik.dammdal@ostragoinge.se
Joakim Ekelund APL-samordnare 044-775 64 03 joakim.ekelund@ostragoinge.se
Annika Emilsson Lärare – Sv 044-775 64 33 annika.emilsson@ostragoinge.se
Maria Exintaris Lärare – Eng/SO/Ma 044-775 64 15 maria.exintaris@ostragoinge.se
Johan Falk Lärare – So 044-775 64 43 johan.falk@ostragoinge.se
Carl-Fredrik Geijer Lärare – So 044-775 64 43 carl-fredrik.geijer@ostragoinge.se
Bitte Glantz Lärare – Estet 044-775 64 00 bitte.glantz@ostragoinge.se
Mats Hoff Lärare – Industri 044-775 64 12 mats.hoff@ostragoinge.se
Agneta Holmer Specialpedagog 044-775 64 02 agneta.holmer@ostragoinge.se
Andreas Hügard Utbildningskoordinator 044-775 64 31 andreas.hugard@ostragoinge.se
Stig Karlsson Lärare – Handel 044-775 64 38 stig.karlsson@ostragoinge.se
Sven-Anders Mankel APL-samordnare 044-775 64 22 sven-anders.mankel@ostragoinge.se
Kai Marklin Lärare – Sten 044-775 64 00 kai@sten.se
Rolf Milvén Lärare – Vård/Idrott 0708-414 111 rolf.milven@ostragoinge.se
Anne Nilsson Speciallärare 044-775 64 34 anne.nilsson1@ostragoinge.se
Susann Nilsson Lärare – Vård 044-775 64 32 susann.nilsson@ostragoinge.se
Elin Nyman Lärare – No/Ma 044-775 64 29 elin.nyman@ostragoinge.se
Mia Olofsson Lärare – Vård 044-775 64 45 mia.olofsson@ostragoinge.se
Anders Persson Lärare -Trädgård 044-775 64 16 anders.persson@ostragoinge.se
Rebecca Persson Lärare – No 044-775 64 29 rebecca.persson@ostragoinge.se
Anna Pramberg Samtal för integration 044-775 67 18 anna.pramberg@ostragoinge.se
Ingemar Rydström Lärare – Trädgård 044-775 64 16 ingemar.rydstrom@ostragoinge.se
Jasna Sehic Lärare 044-775 64 29 jasna.sehic@ostragoinge.se
Bujar Sinani Socialpedagog 044-775 64 24 bujar.sinani@ostragoinge.se
Jens Sjölander Lärare – Industri 044-775 64 26 jens.sjolander@ostragoinge.se
Ljubica Stanisavljevic Lärare – IM 044-775 64 27 ljubica.stanisavljevic@ostragoinge.se
Anny Strandh Lärare – Vård 044-775 64 17 anny.strandh@ostragoinge.se
Helen Svensson Skolkurator 044-775 63 56 helen.svensson@ostragoinge.se
Viktor Svensson KAA 044-775 63 26 viktor.svensson@ostragoinge.se
Thérèse Söderström Lärare – Re/Hi 044-775 64 43 therese.soderstrom@ostragoinge.se
Jenny Torby SYV – IM 044-775 64 04 jenny.torby@ostragoinge.se
Caroline Österberg SYV – Yrkvux 044-775 64 01 caroline.osterberg@ostragoinge.se

Stengatan – Grundläggande Vux – Gymnasial Vux

Therese Lindecrantz Rektor 044-775 64 06 therese.lindecrantz@ostragoinge.se
Zainab Al-Qutaifi Lärare – Ma 044-775 64 08 zainab.al-qutaifi@utb.ostragoinge.se
Matilda Persson Kurator 044-775 64 23 matilda.persson@ostragoinge.se
Therese Axelsson SYV 044-775 64 44 therese.axelsson@ostragoinge.se
Jimmy Ek IT-Administratör 044-775 64 49 jimmy.ek@ostragoinge.se
Ada Fitzgerald Nilsson Lärare – Eng 044-775 64 08 ada.fitzgerald@ostragoinge.se
Petra Färdig Mössler Specialpedagog 044-775 64 11 petra.fardigmossler@ostragoinge.se
Monica Henning Lärare SFI – D 044-775 64 42 Monica.henning@ostragoinge.se
Lilija McConnery Administratör 044-775 64 46 lilija.mcconnery@ostragoinge.se
Jeanette Joelsson Lärare – Ma 044-775 64 08 jeanette.joelsson@ostragoinge.se
Jenny Nilsson Lärare – Sv 044-775 64 42 jenny.nilsson@ostragoinge.se
Christel Nyhlén Lärare – Sv/So 044-775 64 42 christel.nyhlen@ostragoinge.se
Göran Olsson Lärare – So 044-775 64 08 goran.olsson@ostragoinge.se
Pärnilla Persson Lärare – SFI D 044-775 64 42 parnilla.persson@ostragoinge.se
Heidi Roskvist Lärare – SFI D 044-775 64 42 heidi.roskvistquarton@ostragoinge.se
Emine Stagova Lärare – Eng 044-775 64 08 emine.stagova@ostragoinge.se

Hanaskog – SFI

Therese Lindecrantz Rektor 044-775 64 06 therese.lindecrantz@ostragoinge.se
Mi Park Andersson Lärare SFI C 044-775 64 00 mipark.andersson@ostragoinge.se
Fatema Dashan Lärare SFI A 044-775 64 00 fatema.dashan@ostragoinge.s
Mattias Edeslätt SYV/Expedition 044-775 64 40 mattias.edeslatt@ostragoinge.se
Anna Jiwestam Lärare – SFI A/B 044-775 64 00 anna.jiwestam@ostragoinge.se
Yousuf Negash Språkstödjare 044-775 64 00 yousuf.negash@ostragoinge.se
Emma Ottosson Lärare – SFI A 044-775 64 00 emma.ottosson@ostragoinge.se
Jonas Sjöberg Lärare – SFI C 044-775 64 00 jonas.sjoberg@ostragoinge.se
Eva Warelius Lärare – SFI A/B 044-775 64 00 eva.warelius@ostragoinge.se
Håkan Yaglikcilar Lärare 044-775 64 00 hakan.yaglikcilar@ostragoinge.se
Stina Özgur Lärare – SFI B 044-775 64 00 stina.ozgur@ostragoinge.se

Karta och platsinformation

Göinge Utbildningscenter ligger i Sibbhult i Östra Göinge kommun. Det är ca 3 mil till både Kristianstad och Hässleholm.

Göinge Utbildningscenter, Källgatan (Hitta hit)

Källgatan 12
289 72 Sibbhult

Göinge utbildningscenter, Stengatan (Hitta Hit)

Stengatan 3
289 71 Sibbhult

Göinge Utbildningscenter, Brobyvägen (Hitta hit)

Brobyvägen 3B
289 71 Sibbhult

Göinge Utbildningscenter, SFI Hanaskog (Hitta hit)

Badvägen 3
289 50 Hanaskog