Planeringsutskottet

Planeringsutskottet är ett av tre utskott under kommunstyrelsen och har fyra ledamöter respektive fyra ersättare.

Ansvarig för planering och beredning av ärenden som inte hänför sig till något annat utskott.

Sekreterare
Andreas Sjölin
044-775 62 37
andreas.sjolin@ostragoinge.se


Vissa paragrafer har ändrats med hänsyn tagen till bestämmelser i dataskyddsförordningen (GDPR), exempelvis kan personnamn ha tagits bort. Om du önskar ta del av föredragningslistan i original, vänd dig då till kundtjänst i kommunhuset i Broby.
Sammanträdena börjar oftast kl. 08:30

2018

Sammanträdesdatum Föredragningslista
24 januari 2018-01-24
21 februari 2018-02-21
21 mars 2018-03-21
18 april 2018-04-18
30 maj 2018-05-30
29 augusti 2018-08-29
26 september INSTÄLLT
17 oktober INSTÄLLT
21 november 2018-11-21
19 december

2019

30 januari
27 februari
27 mars
30 april
29 maj
28 augusti
2 oktober
23 oktober
27 november
18 december

 

Vissa paragrafer har ändrats med hänsyn tagen till bestämmelser i dataskyddsförordningen (GDPR), exempelvis kan personnamn ha tagits bort. Om du önskar ta del av protokollet i original, vänd dig då till kundtjänst i kommunhuset i Broby.

2018-11-21

Ledningsutskottet

2018-08-29
2018-05-30

2018-04-18

2018-03-21

2018-02-21

2018-01-24

Vissa paragrafer har ändrats med hänsyn tagen till bestämmelser i dataskyddsförordningen (GDPR), exempelvis kan personnamn ha tagits bort. Om du önskar ta del av protokollet i original, vänd dig då till kundtjänst i kommunhuset i Broby.

2017

2017-11-15
2017-10-18

2017-09-20

2017-08-23

2017-05-17

2017-04-19

2017-03-15

2017-02-22
2017-01-18

2016

2016-12-14
2016-11-16

2016-10-19

2016-09-21
2016-08-24

2016-05-18

2016-04-20

2016-03-15

2016-02-24
2016-01-20

2015

2015-12-16
2015-11-18
2015-10-20
2015-09-23
2015-08-26
2015-05-20
2015-04-22
2015-03-18
2015-02-25
2015-01-21

2014

2014-12-17
2014-11-19
2014-10-15
2014-09-17
2014-08-20
2014-05-21
2014-04-16
2014-03-19
2014-02-19
2014-01-22

 

 

Klicka på respektive namn (grön text) för bild och kort presentation

Mandatperiod 2018-2022

Ledamöter:

Patric Åberg (M), ordförande
Camilla Dahlström (M)
Esbjörn Svensson (C)
Anders Bengtsson (S), vice ordförande

Ersättare:

Daniel Jönsson (M)
Martin Skagerholm (M)
Caroline Biltmo (C)
Johanna Lüddeckens (S)

Hittade du inte vad du sökte?